X

مقالات فیش حج

ناپیوستگان به قرآن در روز قیامت چه می‌گویند؟

پژوهشگر قرآن و مدرس دانشگاه در چهارمحال‌وبختیاری با استناد به آیات قرآن کریم، به ذکر مواردی از گفت‌وگوی ناپیوستگان به قرآن کریم در برزخ و قیامت پرداخت.

الناز باقرخانی 0 0 رتبه مطلب: بدون رتبه

به گزارش ایکنا از چهارمحال‌وبختیاری، احمدرضا بسیج، رئیس بسیج اساتید استان و پژوهشگر قرآن شامگاه گذشته ۱۶ آذرماه در جلسه هفتگی تدبر در قرآن با موضوع «گفت‌وگوی ناپیوستگان به قرآن کریم در برزخ و قیامت» که با همت بسیج اساتید و ویژه دانشگاهیان استان در بستر فضای مجازی برگزار شد، با استناد به آیه ۵۲ سوره مبارکه غافر و اشاره به اینکه در قیامت اظهار ندامت و پشیمانی و معذرت‌خواهی ظالمان هیچ سودی ندارد، اظهار کرد: ظالمان کسانی هستند که با بی‌توجهی به قرآن کریم و آموزه‌های نورانی آن دچار عاقبتی بد هستند و سرانجامی جز دوزخ در انتظارشان نیست.

بیمه رازی روابط عمومی برتر کشور شد

شرکت بیمه رازی در شانزدهمین جشنواره ملی روابط عمومی به عنوان روابط عمومی برتر ملی معرفی شد.

الناز باقرخانی 0 0 رتبه مطلب: بدون رتبه

اخبار شرکتها؛ به گزارش بیمه رازی، در شانزدهمین جشنواره ملی روابط عمومی‌ که با حضور دکتر فرشاد مهدی‌پور، معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و در مرکز همایشهای سازمان مدیریت و توسط انجمن متخصصان روابط عمومی برگزار شد، از دکتر ناصرالدین اسلامی فرد مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بیمه رازی به عنوان «برگزیده ملی » با لوح تقدیر و تندیس تقدیر شد.

در این دوره از جشنواره شرکت‌های بیمه، فولاد، صنایع تبدیلی و بانک‌ها حضور پررنگی داشتند.

«محمود سالاری» معاون امور هنری وزارت ارشاد شد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی، محمود سالاری را به عنوان معاون امور هنری این وزارتخانه منصو

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی، محمود سالاری را به عنوان معاون امور هنری این وزارتخانه منصوب کرد.

الناز باقرخانی 0 0 رتبه مطلب: بدون رتبه

گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی، محمود سالاری را به عنوان معاون امور هنری این وزارتخانه منصوب کرد. در حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به محمود سالاری آمده است:

«جناب آقای محمود سالاری

نظر به شایستگی‌ها و سوابق جناب‌عالی و با عنایت به روحیه انقلابی و مکتبی که از آن برخوردار می‌باشید، به موجب این حکم به عنوان «معاون امور هنری» منصوب می‌شوید.

جادوی معماری ایرانی در مسجد و مدرسه «آقا بزرگ» کاشان

ایسنا/اصفهان کاشان و آثار تاریخی و فرهنگی در هر گوشه آن، تعبیر رویای گردشگران است؛ مسجد و مدرسه آقا بزرگ کاشان در بافت تاریخی مرکز این شهر، یکی از مکان‌های رهگذر گردشگران است که در همان نگاه اول و قبل از ورود به مسجد، از دیدن کاشی‌های هفت رنگ درگاه آن با دیدن طراحی زیبا و ترکیب رنگ منحصربه فرد و خلاقانه آن شگفت زده می‌شوند.

الناز باقرخانی 0 0 رتبه مطلب: بدون رتبه

مسجد و مدرسه تاریخی آقا بزرگ کاشان در 11 آذر 1330 شمسی به شماره۳۸۲ در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

یک استاد سفال و سرامیک در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مسجد و مدرسه آقا بزرگ کاشان دارای سردر زیبایی است که سقف آن با مقرنس و نقاشی تزئین شده و دیوارهای جلو خان ورودی مسجد از کتیبه بالای سردر تا کف تختگاه‌های دو طرف درگاه با کاشی‌های هفت رنگ پوشیده و زینت داده شده‌اند. 

حسین زارعی گفت: طرح گل فرنگ در بسیاری از بناهای مهم ایران از جمله کاخ موزه گلستان کار شده، اما در هیچ کدام از آنها گل‌های رز به زیبایی مسجد آقا بزرگ کاشان پرداز نخورده است.

بزرگترین آرشیو نشریات دانشجویی کشور در کتابخانه آستان قدس رضوی

ایسنا/خراسان رضوی نشریات دانشجویی آیینه تمام نمای اندیشه‎ دانشجویان است که اولین مجال ابراز وجود علمی و سیاسی دانشجویان نیز به شمار می‌رود و دانشجو اولین تمرین جدی مستدل نوشتن را در این نشریات تجربه می‌کند.

الناز باقرخانی 0 0 رتبه مطلب: بدون رتبه

نشریات دانشجویی در ایران قدمتی ۸۵ ساله دارد و سالنامه‌ای با عنوان «مؤسسات علمی و فلاحتی کرج» یکی از قدیمی‌ترین این نشریات به شمار می‌رود که در سال ۱۳۱۵ توسط دانشجویان پایه دوم دانشکده فلاحت کرج با هدف ارائه گزارش‌های سالانه و شناساندن مؤسسات به مجامع و محافل علمی ممالک خارجه منتشر می‌شده است.

مهدی درخشان، مسئول فراهم‌آوری و سازمان‌دهی مطبوعات سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، نشریه «انسان» منتشر شده به سال ۱۳۲۹ را دومین نشریه دانشجویی با موضوع فلسفه اسلامی عنوان می‌کند.

این نشریه توسط دانشکده علوم تربیتی دانشگاه تهران منتشر شده و از اساتید بزرگی چون علامه جعفری نیز مقاله چاپ کرده که شماره ۱ سال هفتم این نشریه در آرشیو موجود است.

نشریه «دانشجو» منتشر شده به سال ۱۳۲۹ نیز نمونه‌ای دیگر از این مجموعه است که وی بدان اشاره داشته و ادامه می‌دهد: از دسته نشریات مربوط به سال‌های ۱۳۱۵ تا ۱۳۵۷ شمسی تعداد ۳۹ عنوان در آرشیو آستان قدس رضوی طبقه‌بندی شده است.

RSS
12345678910انتها