X

مقالات فیش حج

تلاش براي تحقق شعار سال 1400 در حج و زيارت
مهدی افخمی
/ دسته ها: اخبار عمومی

تلاش براي تحقق شعار سال 1400 در حج و زيارت

خبرگزاری آریا- نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و رئیس سازمان حج و زیارت دیروز در دیدار نوروزی همکاران بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت بر تلاش برای تحقق شعار سال 1400 «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» در حج و زیارت تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، نشست صمیمی و دیدار نوروزی حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و آقای دکتر علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت، روز دوشنبه شانزدهم فروردین در محل سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در این دیدار با تبریک سال جدید به شعار امسال اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال 1398 شعار رونق تولید و سال 1399 شعار جهش تولید و امسال شعار «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» را مطرح فرمودند که این امر نشان از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخودار است.
وی با بیان اینکه همه باید در تولید نقش آفرین باشند، تصریح کرد: تولید تنها در بخش کشاورزی و صنعتی محدود نمی‌شود؛ بلکه تولید فکر و علم از اهمیت بیشتری برخوردارند، البته پشتیبانی از تولید، کار سختی است و افزون بر آن باید به دنبال مانع‌زدایی پیش رفت تا تولیدات رونق بیشتری بگیرند.
سرپرست حجاج ایرانی، تدبیر و تفکر برای بهینه‌شدن برنامه‌ها برای مانع‌زدایی را بسیار مهم برشمرد و تاکید کرد: اگر کسی به دنبال مانع‌زایی و مانع‌تراشی برود؛ به یقین خلاف دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی مدظله عمل کرده است، در حالی که وظیفه همه این است که تمامی توان خودمان را در بهینه و هدفمند شدن تولید به کارگرفته، چوب‌ها را از لای چرخ تولید وسنگ‌ها را از سر راه آن برداشت.
وی با بیان اینکه همه انسان‌ها مولد هستند، افزود: امروز برخی از تولید‌ها مفید نیست باید سعی کرد تا خروجی کار‌ها مفید باشد و از برنامه‌های تولیدی پشتیبانی کرد.
در ادامه این جلسه آقای علی‌رضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت ضمن تبریک سال جدید موضوع شعار سال را مورد اشاره قرار داد و گفت: تولید تنها در حوزه انجام خدمات نیز شقه‌ای از تولید است، البته صنعت گردشگری یکی از صنایع درآمدزا در تمام دنیا به شمار می‌آید و در حوزه زیارت، ثروتی که تولید می‌شود، پول نیست، بلکه ما به دنبال تقویت ارزش‌های معنوی در جامعه هستیم.
وی تقویت ارزش‌های معنوی در جامعه را از امور مهم تولید در بخش حج و زیارت دانست و تصریح کرد: سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا، سفر‌های حج و زیارت تعطیل شد که از این فرصت استفاده کرده و با مشارکت همه همکاران، اصلاح فرآیند‌ها صورت گرفت بنابراین حج و زیارت به دنبال رفع موانع و ارتقای کار پیش خواهد رفت که افزایش کیفیت، سرعت، دقت و کاهش هزینه‌ها از جمله این اهداف به شمار می‌آیند.

سایت تخصصی فیش حج محمد

سایت آگهی فیش حج

اینستاگرام حج محمد

مشاوره رایگان حج و زیارت

کانال تلگرام حج محمد

مطلب قبلی منع اعزام زائر به‌صورت کاروانی و انفرادی به عتبات عالیات
مطلب بعدی انتقاد از اعزام‌ زائران به عتبات بدون رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی
Print
1 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید