X

مقالات فیش حج

راه اندازی ۶۰ تور گردشگری مجازی در کهگیلویه و بویراحمد
الناز باقرخانی
/ دسته ها: اخبار عمومی

راه اندازی ۶۰ تور گردشگری مجازی در کهگیلویه و بویراحمد

۶۰ تور گردشگری مجازی از جاذبه‌های مهم دیدنی کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی شده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این استان گفت: ۶۰ تور گردشگری مجازی از جاذبه‌های مهم دیدنی استان تهیه و با بارگذاری در اینترنت در اختیار علاقه مندان قرار داده شده است.
مجید صفایی افزود: در ماه های گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا، بسیاری از مردم به دلیل رعایت شیوه نامه های بهداشتی توان بازدید از مکان های گردشگری استان را نداشتند، اما تعدادی از این مکان ها به صورت مجازی در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته‌اند تا بتوانند از راه دور از یک تور مجازی لذت ببرند.

وی ادامه داد: رودِ رونه باشت، چشمه بلقیس چرام، بافت تاریخی دهدشت، چشمه میشی سی‌سخت، آبشار تنگ تامرادی، تنگ گنجه‌ای، طسوج چرام، موگرمون لنده و بنای تاریخی تنگ سولک بهمئی از جمله مناطقی است که مسافران می‌توانند با تور مجازی از آنان دیدن کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این استان گفت: تصاویر سه بعدی از جاذبه‌های گردشگری و دیدنی کهگیلویه و بویراحمد طراحی و در صفحه اینستاگرام به نشانی kb_cthh بارگذاری شده که امکان گردشگری مجازی را فراهم کرده است.

 وی عنوان کرد: این تولیدات برای معرفی کهگیلویه و بویراحمد به گردشگران خارجی و داخلی و با هدف معرفی روستاهای هدف گردشگری، بناهای تاریخی و جاذبه‌های طبیعی به ‌صورت ۳۶۰ درجه تهیه شده است.

صفایی گفت: علاوه بر این، مستند ۶۰ دقیقه‌ای از ظرفیت‌ها و مناطق گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در ۶۰ کلیپ تهیه و در فضای مجازی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بارگذاری شده است.

تور مجازی، به معنای بازدید مکان‌های توریستی بدون حضور فیزیکی در محل است.
با کمک این فناوری می توان از مکان‌های تاریخی و مناظر طبیعی دیدن کرد بدون آن که به صورت واقعی به آن مکان سفر کرد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

سایت تخصصی فیش حج محمد

سایت آگهی فیش حج

اینستاگرام حج محمد

مشاوره رایگان حج و زیارت

مطلب قبلی خراسان جنوبی، سرزمین مساجد تاریخی
مطلب بعدی زیارت از راه دور حرم حضرت رقیه (س) توسط کودکان بیمار در روزهای کرونایی
Print
2 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید