X

مقالات فیش حج

زیارت از راه دور حرم حضرت رقیه (س) توسط کودکان بیمار در روزهای کرونایی
الناز باقرخانی
/ دسته ها: اخبار عمومی

زیارت از راه دور حرم حضرت رقیه (س) توسط کودکان بیمار در روزهای کرونایی

همزمان با شهادت حضرت رقیه (س) عروسک‌های زیبایی که از مظلومیت رقیه (س) خبر می‌دهند، در قالب نذر زیبای عروسک پس از ۱۴۰۰ سال به کودکان بیمارستان امیرکلای بابل اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، چند روزی است که شیعیان ما داغدار دردانه سه ساله امام حسین (ع) حضرت رقیه (س) هستند، همان دختر مظلومی که پس از دیدن سر بریده پدر آنقدر ناله کرد تا به خواب ابدی رفت...

هر ساله روز پنجم ماه صفر مصادف است با روز شهادت حضرت رقیه (س) در خرابه‌های شام! و داغی دیگر بر دل حضرت زینب (س) و امام زین العابدین (ع)، حال و هوای شهر در این روز غمگین است..

والدینی که فرزند خردسال خود را از دست داده‌اند خوب درک می‌کنند به سوگ نشستن طفلی بی‌گناه چه اندوه بزرگی است، و خانواده‌هایی که دختر سه ساله دارند به دل داغدار اهل بیت (ع) متوسل شده و عاجزانه درخواست می‌کنند تا خدا از عمرشان بکاهد و به عمر فرزندان خردسالشان بی‌افزاید...

هر چه به اربعین نزدیک میشویم این غم بزرگ‌تر می‌شود، گویی داغ بزرگ بر دل زخم خوردگان از عاشورا تازه می‌شود، و همه ناباورانه و مبهوت در این سوگ اشک می‌ریزند، سوگواری برای خانواده سیدالشهدا (ع) مختص شیعیان نیست، روز اربعین جهانیان به سوگ می‌نشینند...

ویروس منحوس کرونا که بیش از ۱۸ ماه در کشورمان سایه انداخته مانع از حضور پرشور دل‌دادگان حسینی در خاک کربلا شده است، از این رو عاشقان اهل بیت (ع) در دل نیت کرده و نذوراتی پیش می‌فرستند...

 از جالب‌ترین نذرها در حوالی شهادت حضرت رقیه (س) در سال جاری می‌توان به نذر عروسک توسط هیات فرهنگی مذهبی محبان‌الرضا (ع) شهرستان بابل اشاره کرد.

دوست‌داران علی بن موسی الرضا (ع)، برای ادای این نذر به نیت سه ساله امام حسین(ع) و ایام شهادت حضرت رقیه (س) تعداد ۱۱۰ عروسک در بیمارستان کودکان امیرکلا به کودکان اهدا شد. 

هر مخاطبی با همان نگاه اول به عروسک‌ها به یاد مظلومیت این دختر سه ساله می‌افتد، دختری که باید عروسک‌بازی می‌کرد اما اسیر ظلم و ستم یزیدیان شد و سرانجام با همان سن و سال کم و جسم نحیف به خاک سپرده شد..

اهدای این عروسک‌های زیبا مزین به نام مبارک حضرت رقیه (س) به کودکان در بستر بیماری نمادی از چشم روشنی و حضور حضرت بر سر بالین این کودکان معصوم خواهد بود.. چه نذر زیبایی، عروسک هایی که پس از ۱۴۰۰ سال یادآور مظلومیت‌های دخت سه ساله امام حسین (ع) شدند.

انتهای پیام/۸۶۰۴۸/ج

سایت تخصصی فیش حج محمد

سایت آگهی فیش حج

اینستاگرام حج محمد

مشاوره رایگان حج و زیارت

مطلب قبلی راه اندازی ۶۰ تور گردشگری مجازی در کهگیلویه و بویراحمد
مطلب بعدی ولادت باب الحوائج، امام موسي کاظم(ع)
Print
2 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید