X

مقالات فیش حج

فاطمه محمد رضایی
/ دسته ها: اخبار عمومی

سردار سلیمانی شهید به معنای واقعی آن است

تهران- ایرنا - دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: عشق و محبت الهی در صورت و سیرت شهید سلیمانی نمود یافته بود، گفت: سردار دلها شهید به معنای واقعی آن است چراکه او مقام شهادت را درک کرد و در آخر هم به آن دست یافت.

آیت الله رضا رمضانی یکشنبه شب درکنفرانس بین المللی مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی با بیان این که محبت الهی در ظاهر و باطن سردار سلیمانی هویدا بود اظهار داشت:  درباره شهید سلیمانی نکات بسیار زیادی گفته شده و البته باید بیشتر در مورد ایشان بیشتر مطالعه شود. سردار سلیمانی با راه و روش خودش ایدئولوژی خلق کرده که مبتنی بر یک نگاه هستی شناسانه و معرفت شناسی است. این ایدئولوژی از لحاظ اخلاقی پایبند به اصول اخلاقی است و از لحاظ عملی هم متکی به بایدهایی است که باعث می‌شود انسان به مقصد و هدف خود برسد.

وی در ادامه ضمن تاکید بر لزوم دستیابی به نرم افزار و سخت افزار لازم در مسیر تمدن سازی اسلامی تاکید کرد : نرم‌افزارهای مربوط به تمدن نوین اسلامی عقلانیت، علم و تحولات علمی، عدالت و مقاومت است. همچنین از دیگر نرم افزارهایی که باید در تمدن نوین اسلامی به دقت مورد توجه و بررسی قرار بگیرد اخلاق و معنویت است در واقع توجه به خصوصیات اخلاقی و معنوی راه‌گشاست.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اخلاق و معنویت سردار دل‌ها افزود: شهید سلیمانی با وجود اینکه فرمانده سپاه بود، ولی این فرماندهی، ایشان را از مدیریت نفس و سلوک اخلاقی و سلوک الهی و توجه به حق غافل نکرده بود. زمانی که شما نوع رفتار این فرمانده را می بینید، متوجه می شوید که او در حقیقت دست آموز راه و ایدئولوژی اهل بیت علیه السلام است.

رمضانی ضمن اشاره به اثرگذاری محبت الهی در نهان و ظاهر انسان‌ها توضیح داد: عشق و محبت الهی تمام وجود این شخصیت الهی را گرفته بود. برای رسیدن به این حقیقت او ازیک نوع سبک الهی برخوردار بود؛ به این معنی که خیلی چیزها را از خود دور کرد. او من وجودی خود را ترک کرد و از بدست آوردن هر چیزی غیر از خدا دوری جست. او فقط از منبع الهی تغذیه می‌کرد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت تاکید کرد: درحقیقت شهید سلیمانی با ایمان و باور و ایثار و اخلاصی که از خود برجای گذاشت و همینطور با اعمال صالحی که مخلصانه انجام داد، خداوند را محبوب خویش قرار داد. او به معنای واقعی کلمه عاشق و دلداده بود. محو در جمال و جلال خداوند بود و وجودش را به به زیبا ترین نوع او هدیه داده بود.

وی افزود: سردار سلیمانی حقیقتا شهید به معنای واقعی آن است. او مقام شهادت را درک کرد و در آخر هم به آن مقام بزرگ دست یافت.

به همت انجمن رهپویان فرهنگی ایرانیان کنفرانس بین المللی مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی با حضور جمعی از اندیشمندان و نخبگان ایران و جهان، از ۲۶ تا ۲۹ بهمن ماه ۹۹ ساعت ۱۸ در چهار پنل به صورت برخط برگزار شد.

این کنفرانس با سخنرانی حاج شیخ نعیم قاسم جانشین دبیرکل حزب الله لبنان، آیت الله رضا رمضانی دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت آغاز و با سخنان  ابوذر ابراهیمی ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رییس انجمن رهپویان فرهنگی ایرانیان  داود عامری ادامه خواهد یافت.

 

 

مطلب قبلی بی قراری مادر پرستار باردار شهیده مدافع سلامت
مطلب بعدی رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب: مراقب باشید در مسجدها، منبرها و سخنرانی‌ها خواسته های شما افراطی دنبال نشود
Print
16 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید