X

مقالات فیش حج

منع اعزام زائر به‌صورت کاروانی و انفرادی به عتبات عالیات
مهدی افخمی
/ دسته ها: اخبار عمومی

منع اعزام زائر به‌صورت کاروانی و انفرادی به عتبات عالیات

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: اعزام زائر به‌صورت کاروانی و انفرادی به عتبات عالیات همچنان ممنوع است و علی‌رغم تدوین پروتکل بهداشتی از سوی سازمان حج هنوز ستاد کرونا درباره این موضوع تصمیمم‌گیری نکرده است.

به گزارش گروه اجتماعی یکتا پرس، حجت‌الاسلام صحبت‌الله رحمانی درباره وضعیت اعزام زائر به عتبات عالیات اظهار کرد: ما منتظر اعلام نظر ستاد مقابله با کرونا هستیم؛ زمانی که قربانیان کرونا دو رقمی شد جلسه‌ای با دکتر نمکی، وزیر بهداشت داشتیم که نتیجه آن به جلسه با کمیته امنیتی ستاد کرونا در وزارت کشور موکول شد؛ آنها نیز اعلام کردند سازمان حج و زیارت باید سازوکار و پروتکل بهداشتی برای ازسرگیری سفرها را ارائه دهد. 

وی ادامه داد: ما نیز پروتکل بهداشتی تدوین شده را ارائه کردیم تا مشخص شود با چه شرایطی می‌توانیم زائران را اعزام کنیم اما این موضوع تاکنون مسکوت مانده و پاسخی به ما داده نشده است در حالی که سازمان حج و زیارت آمادگی کامل دارد.

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در حال حاضر امکان اعزام انفرادی به عتبات وجود ندارد و شاید افراد دیگری که به زیارت مشرف می‌شوند از طریق کشورهای دیگر اقدام کرده‌اند یعنی دو مسیر پرواز دارند به عنوان مثال برخی از طریق دوحه به بغداد سفر می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: سفر کاری به عراق با مجوز از ستاد کرونا یا دریافت دعوتنامه امکانپذیر است؛ اینطور نیست که به راحتی بتوان به کشور عراق سفر کرد؛ مرزهای زمینی نیز بسته است و از مدتی پیش اجازه تردد وجود ندارد؛ با این حال سازمان حج برای اعزام زائران آمادگی کامل دارد و همچنان در انتظار نظر ستاد کرونا است.

رحمانی درباره اجازه سفر به سایر کشورها از جمله ترکیه و ممنوعیت سفر به عتبات اظهار کرد: باید از مسئولان مربوطه در این زمینه پرس و جو کرد اما احتمالا ستاد کرونا برای این مسئله دلیل و پاسخی دارد!

سایت تخصصی فیش حج محمد

سایت آگهی فیش حج

اینستاگرام حج محمد

مشاوره رایگان حج و زیارت

کانال تلگرام حج محمد

 

مطلب قبلی طعم شیرین وصال زوج کوهدشتی پس از ۳۲ سال انتظار
مطلب بعدی تلاش براي تحقق شعار سال 1400 در حج و زيارت
Print
1 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید